EVE AUTOCROSS TM

Šajā nedēļas nogalē, 28. maijā, Vecpils autokrosa trasē tiks aizvadīts Latvijas un Baltijas čempionāts autokrosā. Uz starta stāsies arī EVE autosports autokrosa komanda. Pirmajā LČ posmā Smiltenē viss augstāko vietu sasniedza Monta Beierbaha (B600), Raimondu Mūrnieku (1600) un Aināru Kenigsbergu (2000Super) vairāk vai mazāk vajāja tehnikas ķibeles un EVE komanda ieguva vien astoto vietu. Uz Vecpili dosimies apņēmības pilni un komanda turpinās krāt kopvērtējuma punktus.  EVE autosports autokrosa komanda Vecpilī būs redzama nu jau kuplākā sastāvā – Monta Beierbaha (B600), Raimonds Mūrnieks (1600), Ainārs Kenigsbergs (2000Super), Lauris Roberts (2000Super) un Linards Jasons (Mini).

Labā ziņa ir tā, ka ierindā atgriezies Lauris Roberts, kurš zināms kā visnotaļ atraktīvs un konkurentiem neērts pretinieks. “Pirms sacīkstes nedēļa ir bijusi brīva, kas ir devusi iedvesmu un cīņas sparu. Lai arī tehniski neesam augstākajā punktā, esam gatavi pacīkstēties. Sporta režīmā kādu laiku nav braukts, bet, būsim ātri!” stāsta Lauris.

Ļoti liels prieks par komandas jauno un jaunāko dalībnieku – Linardu Jasonu (Mini). Linardam pirmajā posmā Smiltenē izdevās iegūt trešo vietu. Un nav ne mazāko šaubu, ka Vecpilī Linards ir viens no galvenajiem pretendentiem uz godalgotajām vietām.

Raimonds Mūrnieks, kurš tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem favorītiem 1600 klasē, LČ kopvērtējumā šobrīd desmitais, bet priekšā vēl pieci posmi, kuri noteikti ieviesīs pamatīgas korekcijas rezultātu tabulā. Raimonds par Vecpili – “Mērķis ir piedalīties un sasniegt finišu pirmajam!”

Monta Beierbaha – “Noteikti iet uz pilnu un tēmēt uz godalgotajām vietām, jo esmu trenējusies Vecpilī, kā arī šī ir mana mīļākā trase.” Monta šobrīd LČ kopvērtējumā ieņem ceturto vietu un veiksmīgs starts Vecpilī, dotu jau pavisam pozitīvu skatu uz sezonas kopvērtējumu.

Pagājušā gada LČ un BČ uzvarētājs Ainārs Kenigsbergs kā vienmēr piezemēts un gatavs cīņām. Arī Aināra šī brīža kopvērtējuma vieta īsti nav tā, kurā viņš plāno palikt. Pagājušo sezonu Ainārs abus posmus Vecpilī aizvadīja ļoti veiksmīgi. 

Sezona ir nupat sākusies, vēl priekšā piecas aizraujošas autokrosa izrādes, kurās galvenās lomas spēlē EVE autosports autokrosa komandas dalībnieki. Veiksmīgus startus Vecpilī!EVEautocross logo


Svētdien, 24. aprīlī, Smiltenē Tepera autotrasē startēja Latvijas un Baltijas Čempionāts autokrosā. Uz starta stājās arī EVEautosports autokrosa komanda, Monta Beierbaha (B600), Raimonds Mūrnieks (1600) un Ainārs Kenigsbergs (2000Super). Jāsaka gan, ka autokrosa svētkus pabojāja laika apstākļi. Lietus bija stipri samērcējis trasi pirms sacensībām, kā arī trešajā kvalifikācijā un finālos jau lija diezgan spēcīgi. Līdz ar to sacīkste izvērtās gana smaga ne tikai mūsu sportistiem. Uzreiz jāpiebilst, ka sacensības bija lieliski noorganizētas- laika kontrole, kvalifikācijas un fināli norisinājās vienā elpas vilcienā, tāpēc sakām lielu paldies Tepera autotrases saimniekam Vairim Trallam.

Kā atzina Raimonds Mūrnieks (1600), savu sporta auto salicis pēdējās nedēļas laikā. Kontrollaikos Raimonds ieguva trešo vietu un pirmo kvalifikāciju pabeidza kā otrais. Šķita, ka diena iesākusies lieliski, bet jau otrajā kvalifikācijā Raimonda automašīnai apstājās benzīna sūknis, trešajā kvalifikācijā un fināla pievīla pusass. 

Aināra Kenigsberga ( 2000 Super) automašīna jau kontrollaikos saniķojas, kā rezultātā pazūd elektrība, līdz ar to kontrollaikos iegūta divpadsmitā vieta. Pirmais kvalifikācijas brauciens Aināram samērā veiksmīgs un iegūta trešā vieta. Otrajā kvalifikācijā piemeklē problēmas ar ātruma pārslēgu, kā rezultātā daļa no kārbas pārnesumiem nav pieejami, finišā piektais. Trešās kvalifikācijas finišā Ainārs ceturtais. Finālā iegūta septītā vieta starp divpadsmit finālistiem.

Visveiksmīgāk pirmo posmu aizvadīja Monta Beierbaha (B600). Piebildīsim, ka Montai šī bija debijas sacīkste B600 bagiju ieskaitē. Iepriekšējā sezonā Monta lieliski startēja 2000 Super klasē, kur sarūpēja ne vienu vien pamatīgu pārsteigumu. Smiltenes sacensību Monta sāka ar septīto vietu kontrollaikos. Pirmā kvalifikācija bija uguns kristības un iegūta sestā vieta. Lieliski startējot otrajā kvalifikācijā Montas aizsargbrillēm rodas defekts, kā rezultātā ir spiesta pat uz brīdi apstāties, šajā kvalifikācijā devītā vieta. Trešajā kvalifikācijā šķiet ka Monta tā īsti ir apradusi ar bagiju, ātrumu un trases apstākļiem – sestā vieta. Un visbeidzot fināls, kur Monta lieliski aizvada visus septiņus apļus un finišē ceturtajā vietā no desmit finālistiem.

Kopvērtējuma punktus komandas un individuālajās ieskaitēs EVEautosports autokrosa komanda turpinās krāt jau 28. maijā, kad LČ otrais posms norisināsies Vecpils autokrosa trasē. Otrajā posmā uz starta redzēsim arī Lauri Robertu, kurš startēs 2000 SUPER klasē. Kā arī komandas jauno dalībnieku Linardu Jasonu (Mini), kurš Smiltenē kāpa uz goda pjedestāla kā trešās vietas ieguvējs. EVEautocross logo

krosa komanda JPG

EVEautosports autokrosa komanda gatava 2016. gada karstākajām cīņām Latvijas autokrosa čempionātā. Pirmā sacīkste jau 24. aprīlī Smiltenē, Latvijas čempionāta 1. posmam Tepera autotrasē.

Šī gada Latvijas čempionāta pirmajā posmā komandu pārstāvēs Monta Beierbaha(B600), Raimonds Mūrnieks (1600) un Ainārs Kenigsbergs (2000Super). EVEautosports autokrosa komandai šis ir pirmais gads Latvijas čempionāta komandas ieskaitē.

Dažādu iemeslu dēļ pirmajā posmā nestartēs Lauris Roberts(2000Super), bet noteikti uz strīpas būs jau otrajā posmā Vecpilī. Māris Lapšāns (2000Super) cīnās ar veselības problēmām, ko līdz ārsti atļaus startēt, noteikti Māri redzēsim šogad kādā no Latvijas čempionāta posmiem. Uldis Andersons (2000Super) būvē jaunu automašīnu, ļoti iespējams, jau drīzumā redzēsim uz starta.

Nu ko, jaunumi sekos… Iespējams būs kāds interesants komandas sastāva papildinājums. Kas zin kādi vēl brīnumi notiks, sezona pat vēl īsti nav sākusies…

Un jā, ja gadījumā vēlies atbalstīt iespējams stiprāko šī gada autokrosa komandu, dod ziņu gatis@eveautosports.lvEVEautocross logo