Zināmi Kurzemes ziemas kauss 2. posma uzvarētāji.

Sestdien, 12. martā, aizvadīts Kurzemes ziemas kauss 2022 otrais posms. Lai arī vēl šur tur Kurzemes pusē ir pa kādai sniega čupai, šoreiz posms norisinājās teju pavasarīgos laika apstākļos. Vismaz vizuāli tā izskatījās, bet pēc sajūtām vējainajā Vaiņodes lidlaukā šķita, ka ir visi mīnus piecpadsmit pēc celsija. Šoreiz varam droši teikt, visi kas ieradās un izturēja dienu, bija uzvarētāji. Bez vēja, īsts izaicinājums bija arī nokļūšana Vaiņodē. Līdz ar pavasara iestāšanos Kurzemes pusē, mazākas nozīmes ceļi, uz kādu laiku ir praktiski neizbraucami. Dalībnieku reģistrācijai sākoties, sacensību norises vietā bija tieši neviens dalībnieks. Tad arī saņēmām ziņas, ka dalībnieku lēni braucošās kolonnas pacietīgi turpina ceļu uz Vaiņodes pusi. Lai vai kā, reģistrācijai beidzoties, tika izsniegti simtu divdesmit divi starta numuri un aizraujošas cīņas visās klasēs varēja sākties.

Video – Nauris Zeltiņš NZ media

Tā pat kā pirmajā posmā, arī otrajā posmā visvairāk dalībnieki 2WD OPEN klasē. Tikai ar divām būtiskām atšķirībām, pirmajā posmā šīs klases TOP dalībnieki izmantoja iespēju braukt ar zāģiem, otrajā posmā piemērotāka riepa bija sliks. Un otrā atšķirība, ātrākā ir dāma! Pēc salīdzinoši slikta pirmā brauciena, uzvarot otrajā un trešo braucienu finišējot otrā, kopvērtējumā pirmo vietu izcīnīja Maija Stakena no Rīgas (WV Golf 3). Otrā vieta Renāram Agulim no Saldus (Renault Clio), Renārs mērķtiecīgi aizvada visus trīs braucienus, katru ar aizvien labāku rezultātu, trešajā braucienā uzvarot, nodrošina sev kopvērtējumā otro vietu. Savukārt Kristaps Lāms no Kuldīga (BMW), sacīksti sāka ar uzvaru pirmajā braucienā, bet nācās piekāpties konkurentiem otrajā un trešajā braucienā, rezultāta Kristapam trešā vieta.

Turpinām ar DĀMU klasi, otrajā posmā četras dalībnieces. Jāteic, te bez pārsteigumiem, Maija Stakena pirmā. Otrā vieta, uzrādot labāko rezultātu trešajā braucienā, Vitai Freimanei no Liepājas (Opel Astra G). Līva Gundega Ermansone klasē trešā. Šajā klasē zaudētājas nav, ir iegūta pieredze un pārliecība vadīt automašīnu, savādāk nekā ikdienā, ceturtā vieta Elīnai Strazdiņai no Liepājas (Honda Civic).

Jaunā paaudze, JUNIORI, otrajā posmā seši dalībnieki. Tieši tā, Maija Stakena jau pieminētās uzvaras un turpmāk minētās, izcīna kā juniors. Arī šajā klasē Maija pirmā. Martins Freimanis no Liepājas (VW Golf 2) ar izrautu uzvaru trešajā braucienā kopvērtējumā izcīna otro vietu. Trešā vieta Kristapam Tenim no Liepājas (BMW), stabili un pārliecinoši aizvadot visus trīs braucienus. Tur pat viņam uz papēžiem mina brālis, Oskars Ernests Tenis, iegūstot ceturto vietu. Piektā vieta Tomam Ermansonam no Liepājas (Opel) un sestā vieta liepājniekam Matīsam Kārlim Dreimanim (Opel Astra G). Ceram juniorus trasē redzēt aiz vien vairāk.

Foto – Arturs Klaivs

Artis Vicinskis no Sabiles (Subaru Impreza) uzvar visos deviņos braucienos un uzstāda trases absolūti labāko laiku, iegūst pirmās vietas 4WD, 4WD/R un 4WD OPEN klasēs. Edvīnam Bražim no Embūtes (Audi 90) otrās vietas 4WD un 4WD OPEN klasēs. 4WD/R klasē otrā vieta Mārtiņam Druvaskalnam no Aizputes (Subaru Impreza), Mārtiņam arī trešā vieta 4WD klasē. 4WD OPEN klasē trešais Viesturs Tomass (Liepāja – Subaru Impreza). Autokrosa meistaram, Oskaram Triokam no Embūtes (Subaru Impreza) trešā vieta 4WD/R klasē.

Divdesmit divu dalībnieku konkurencē, uzvarot otrajā un trešajā braucienā, pirmo vietu FWD klasē izcīnīja saldenieks Renārs Agulis (Renault Clio). Pirmā vieta FWD/R klasē rīdzeniecei Maijai Stakenai. Toms Ozols no Rīgas (VW Golf 3), iegūst divas otrās vietas, FWD un FWD/R klasēs. Edvīns Bražis no Embūtes (VW Golf 2) trešajā vietā FWD klasē. Savukārt FWD/R klasē trešais liepājnieks Daniels Zauka (Renault Clio).

RWD un RWD/R klasēs daudz dalībnieki, cīņas par uzvarām protams izšķir sekundes simtdaļas. Jāatzīmē Toms Virbis no Liepājas, kurš vienīgais nestartēja ar BMW markas automašīnu, Tomam sacensību auto ir Volvo 940, lai arī šoreiz nespēja sastādīt konkurenci, ceram Volvo uz starta redzēt arī trešajā posmā. Otrajā posmā abās klasēs uzvar Kristaps Lāms no Kuldīgas. Kristapam ļoti labu konkurenci sagādāja liepājnieks Māris Mors, kurš abās klasēs sīvā cīņā iegūst otrās vietas. RWD klasē trešais Hardijs Arājs no Alsungas. Deivīds Untulis no Priekules trešais RWD/R klasē.

Foto – Arturs Klaivs

Kurzemes ziemas kausa trešais un noslēdzošais posms norisināsies 12. martā. Ja notiks brīnums un Kurzemi piemeklēs ziema, posms norisināsies Saldus pusē, tipiskajā Kurzemes ziemā, kā šoreiz, Vaiņodes lidlaukā.